Na návštěvě v chuchelské dostihové škole

Díky ochotě paní Horové se naši osmáci mohli v rámci předmětu Volba povolání podívat, jak to vypadá na Střední škole dostihového sportu a jezdectví v Chuchli.

A byli příjemně překvapeni: je to škola malá, vládne tam přátelská rodinná atmosféra, ve vzduchu je cítit seno a ve stáji je teplo. Kromě živých koní, což jsme čekali, nám paní Horová ukázala i dostihové trenažery, na kterých si naše děti mohly vyzkoušet, že to není jen tak udržet se na koni. A co jsme nečekali? Že uvidíme i supermoderní multifunkční počítačovou učebnu, na kterou jsou studenti i učitelé dostihové školy náležitě pyšní.

Cílem exkurze určitě nebylo přesvědčit osmáky, aby se stali žokeji nebo chovateli koní, ale aby získali představu o tom, jak to na střední škole chodí. Příští rok se budou rozhodovat, co dál. A kdo je připraven, není překvapen a na koni se udrží.       Ivana Motýlová a Ada Hrstková