Osmáci v ZOO

Osmá třída chuchelské školy se 17. 3. (na den svatého Patrika) vydala do pražské zoologické zahrady. Na tento den bylo předpovězeno velmi pěkné počasí, a tak jsme se rozhodli, že by bylo pěkné do ZOO zajet zrovna dnes. A počasí nám opravdu přálo. Po tom, co jsme prošli branami pražské ZOO, všichni dostali přibližně tříhodinový rozchod. Paní učitelka Patricie B. nám ještě řekla, ať se každý z nás vyfotí se dvěma zvířaty v dolní části ZOO a se dvěma v horní. Takže se pak každý s fotoaparátem či s mobilem v ruce po vyhlášení rozchodu vydal podívat na jeho oblíbená zvířata. Mnoho osmáků se rozeběhlo k pavilonu jménem Afrika zblízka v horní části ZOO, kde jsou medojedi. S nimi prý byla minule legrace, teď však jen nehybně leželi. Dalším dětem se zas líbí lední medvědi. To já jsem se vydal k mému oblíbenci kasuárovi, což je pták podobný pštrosovi hrající snad všemi barvami.

Od naší poslední návštěvy se tu toho také hodně změnilo. Například mapy ZOO, ty jsou jiné. Musím říci, že se mi ty minulé líbily více a to hlavně kvůli jejich přehlednosti. Co patří mezi novinky, je také pavilon hrochů, který jsem navštívil poprvé. Nachází se hned vedle slonů nahoře v ZOO a musím říci, že se mi velmi líbí. Znovu mě uchvátili velemloci, což jsou takoví obrovští vodní ještěři dlouzí asi jeden metr, které si nikdy nenechám ujít. Jsou velmi vzácní a tak je pěkné, že je má zrovna naše pražská ZOO. Celá návštěva zoologické zahrady se mi líbila a to hlavně proto, že jsme měli štěstí na počasí a také na aktivitu zvířat. Snad krom spících medojedů se totiž každé zvíře předvádělo.

Ke konci naší prohlídky jsme se tak rozloučili s pražskou ZOO, která není 7., ale nově už 4. nejlepší ZOO na světě! 20160317_084211

Za 8. třídu Oliver Bukovianský