Patroni a patrončata v říši skřítků

Skřítci s patronyVe středu 30. listopadu si osmá třída připravila a popsala pro svá patrončata několik skřítků.

V rámci daltonské práce, na které teď pracují druháci, jsme dostali za úkol si vymyslet skřítka a popsat ho. Někdo měl vílu, někdo elfa, někdo běžného lesního skřítka a někdo i démona.  Patrončata měla za úkol poslouchat, jak skřítek vypadá, a současně ho kreslit. My jsme si své obrázky schovávali,  a když byli druháci s kresbou hotovi, tak jsme svoje výtvory porovnali. Popovídali jsme si, v čem se děti s námi na vzhledu skřítka shodli a s čím ne. Nakonec jsme své práce dětem přečetli a k vzhledu jsme přidali, kde skřítek žije, co asi jí, jestli jsou hodní nebo zlí, jaké mají vlastnosti.

Celkově nás práce s druháky, našimi patrončaty, moc bavila a myslím, že jsme se všichni i párkrát zasmáli.

Anna Kuzníková

VIII. třída

sam-tel-12-16-278