Před 104 lety vznikla Československá republika

Státní svátek 28. října – Den vzniku samostatného československého státu jsme si ve škole připomenuli v úterý 25. října v rámci běžného vyučování. Žáci devátých tříd  se pak v rámci odpoledního vyučování zúčastnili putování za památkami vzniku Československa ve Velké Chuchli.

Průvodci jim byli paní učitelka Olga Černá a pan učitel Tomáš Hromádka. Společně si zazpívali oblíbenou píseň T. G. Masaryka, u busty paní Charlotty Masarykové vzpomínali na její osudy. Chvíle k zamyšlení nastala u pamětních desek obětí 1. světové války umístěných na budově školy. Důkazem, že naši předkové byli na svoji novou republiku náležitě hrdí je Lípa svobody zasazená na pozemku naší školy v roce 1928.

Další zastávkou bylo pietní místo na náměstí Chuchelských bojovníků, kde je pomník obětem světových válek a památná lípa zasazená mj. žáky školy při příležitosti 100. výročí vzniku Československa v roce 2018. Málo známou skutečností je fakt, že se v Chuchli nachází legionářská čtvrť, kterou vybudovali vojáci po svém návratu z 1. světové války – i tam se žáci devátých tříd podívali. Teď některé z nich čeká úkol v rámci hodin Informatiky – zpracovat mediální výstupy z celé akce. Držíme jim palce a s výsledky vás rádi seznámíme.