Projekt osmé třídy

 

V listopadu si osmáci vyzkoušeli sami připravit zdravou svačinu podle návodu a dostupných surovin. Mělo to ovšem jeden háček – vše se odehrávalo v hodinách němčiny.

Jednu hodinu jsme věnovali shlédnutí a rozboru krátké reportáže německé zpravodajské stanice o zdravých svačinách. Další hodinu probíhala příprava scénáře pro vlastní projekt v němčině – shromažďovali jsme potřebné fráze a slovíčka. Při přípravě svačiny jsme používali dovezené originální německé suroviny, děti si tak podle etiket ověřily a také snáze zapamatovaly, jak se věci v německém obchodě doopravdy jmenují. Během „vaření“ někteří fotografovali, jiní natáčeli video pro svůj budoucí projekt. Na závěr všichni osmáci předvedli svou první skutečnou prezentaci v němčině. Milí rodiče, můžete na ně být pyšní!