Schola Pragensis nabízí odpovědi na otázku Kam dál?

Osmáci a obě deváté třídy se ve čtvrtek 22. listopadu vydali na Vyšehrad do Kongresového centra, které se každoročně touto dobou promění v obrovský veletrh pražských středních škol a učilišť.  Prošli si všechna 4 patra, zastavili se u stánků, které je oslovily, rozhlíželi se, porovnávali, studovali letáčky, sledovali pokusy, ochutnávali, ptali se a vybírali si tu „svou“ školu.

Ve škole o tom napsali. Vznikly úvahy, články na web i reportáže.

Vybrali jsme krátkou reportáž Karolíny Bukové a pro představu těch, kteří na Schole Pragensis nikdy nebyli, nabízíme malou mozaiku dojmů z některých dalších textů.

Od čtvrtka 22. 11. do soboty 24. 11 2018 se Kongresové centrum proměnilo ve veletrh středních škola Schola Pragensis. Již 23. ročník nabízí přes 170 středních škol a velice pestrý program. Na každém stanovišti mají školy v nabídce letáčky nebo nějakou ochutnávku, kterou si pro žáky základních škol připravili.

Zeptali jsme se dvou slečen u stánku jedné z uměleckých škol, jak jsou na této škole spokojeni. „Jsme tady moc spokojení, je to takové rodinné prostředí a dá se říct, že se všichni baví se všema, ale hlavní je to, že tu není matika.“

Letošní ročník je velice zajímavý a rozhodně ho můžeme doporučit všem, kteří neví, jakým směrem se mají po základní škole dát. Už se těšíme na příští rok.

                                                                               Karolína Buková, 9.B

 

…byly tam stovky stánků se středními školami. U každého stánku byli studenti, kteří tam studovali, i učitelé, kteří tam učili. Mě osobně zaujal stánek SOU kadeřnického, protože bych chtěla studovat tento obor… Diana

  …u většiny stánků měly školy připravené příklady týkající se daného oboru. Vždy zde byli studenti třetích a čtvrtých ročníků této školy, kteří byli ochotni vše srozumitelně vysvětlit a podat informace týkající se přijímacích zkoušek a případného dalšího studia na konkrétní škole… Judita

… myslím, že Schola Pragensis je velmi užitečná a hodně lidí si tam vybere školu. Anička

…moc se mi tam líbilo, a co jsem chtěla, to jsem se dozvěděla… Eliška

…akce se povedla a pomohla mi maličko s výběrem školy… Veronika

… celkový pocit je velmi dobrý, odnesl jsem si spoustu letáků, dobré nálady a plné břicho. Martin