Sedmáci na Running Expo

O uplynulém víkendu žilo naše hlavní město tradičním běžeckým půlmaratonem. V prostorách holešovického Výstaviště byl připraven doprovodný program, kterého se zúčastnili v pátek 31. března 2017 žáci obou sedmých tříd. Mimo jiné besedovali s keňskými běžci, mohli si nechat změřit hladinu tuku v těle a získali informace o zdravém způsobu života a správné životosprávě. Navíc běháním na běžeckém pásu se zúčastnili charitativní akce.

„… Potom začala beseda s běžci. Ptali jsme se jich na různé otázky, abychom jsme se o nich něco dozvěděli. Zjistili jsme, že všichni čtyři pocházejí z Keni, a že jejich nejoblíbenější značka bot je Adidas. Po skončení besedy se nám podepisovali na kartičky a mohli jsme se s nimi vyfotit.

Karolína Buková

„…Výlet se mi velice líbil, protože byl zajímavý. Běžci sice v některých momentech nebyli moc výřeční, ale i tak jsme se toho mnoho dozvěděli. V Praze se jim moc líbí a kdyby se naskytla možnost zde zůstat, prý by jim to nedělalo problém.

Já osobně jsem se zeptala, proč si vybrali zrovna běh. Je to z toho důvodu, že mnoho dětí okolo nich běhá, že se v Keni dá takto vydělat, a protože se musí běhat 5 km do školy. Na otázku, co budou dělat, až nebudou běhat, by všichni chtěli mít farmu v Keni. Všechny stánky byly moc zajímavé…“

Veronika Kočendová

„Bylo to super, chtěla bych víc takových akcí. Uběhla jsem 2,5 km pro dobrou věc. Měli jsme ochutnávku sýru, sušenek atd. Dostali jsme různé vzorečky na vyzkoušení. Bylo to opravdu moc fajn.“

Sára Kvasničková

„ExpoRun byl úplně nejlepší výlet! Nikdy jsem neměla ráda běhání a díky těm keňským běžcům jsem začala běhat. Moc jim za to děkuju. Dostali jsme jejich fotky a já si s nimi udělala selfie…“

Kačka Tolarová