Šesťáci a trochu jiná „škola“

Už dlouho jsme se těšili na návštěvu Divadla Kampa a jejich inscenaci knihy Forresta Cartera „Škola Malého stromu“. Ve středu 11. 9. 2018 jsme se konečně dočkali a 6.A i 6.B si užila slunečný výlet na ostrov Kampa a poetickou atmosféru divadelního představení o malém indiánském klukovi.

Image result for škola Malého stromu

V 6.B jsme pak věnovali další hodinu češtiny počítání postav (představte si, že jich v představení vystupovalo asi 15 a přesto vše zvládly dvě herečky!), vysvětlování toho, jak si Čerokiové dávají dárky (schválně se šesťáků zeptejte) nebo problematice pálení whisky, když se to děje v Americe před sto lety a šéf palírny je indián a jediný jeho zaměstnanec asi sedmiletý kluk.

Někteří ze 6.A si zase dali práci s písemným zpracováním zážitků:

Malý strom je indiánský chlapec. Když mu zemřeli rodiče, ujali se ho babička s dědou, kteří bydleli ve srubu v horách. Tam Malý strom vyrůstal. Babička ho učila číst, psát a počítat a ukázala mu hvězdu, která se jmenuje Psí hvězda, přes kterou se dají posílat vzpomínky.“  Martin Šimek

S dědou pálili whisky v palírně. Malý strom schoval Vrbovému Johnymu do kapsy pěťák a volskou žábu. Šli do kostela a když farář řekl „Pane“, tak žába kvákala.“ Filip Obadal

„Herci byli dobří a scénky byly někdy komické. Hrály tam dvě paní (pozn. Iveta Dušková a Petra Bílková) a jedna z nich hrála kluka.“  Markéta Seidlerová