Šesťáci na Hluboké

Přístaviště

Ve čtvrtek 26. května jsme se třídou odjeli na školu v přírodě do sportovně- relaxačního centra v Hluboké nad Vltavou. Cesta tam probíhala podle plánu, sraz jsme měli v Praze Na Knížecí a jeli jsme „žluťákem“ (autobusy firmy RegioJet) do Českých Budějovic, kde jsme přestoupili na autobus směr Hluboká nad Vltavou. Na místě jsme byli kolem 14. hodiny.

Nejprve jsme se ubytovali, prohlédli si areál a poté vyrazili do centra městečka, kde nás čekala první společná aktivita – skupinový selfierace. Měli jsme rozchod a co nejrychleji museli vyfotit zajímavá slefie dle seznamu od paní učitelek (např. foto při výskoku, foto s národním stromem, foto s Hlubočákem/Hlubočandou). Po závodu nás přivítal pan sládek hlubockého pivovaru a následovala prohlídka s ochutnávkou piva, na které se těšili především kluci.

Večer jsme strávili aktivitami v areálu, někdo si zahrál beach volejbal, někdo využil pocitový chodník, houpačky, dřevěný hrad, stolní tenis apod. Areál toho nabízí opravdu hodně. Kolem deváté hodiny večer jsme se vrátili do svých podkrovních pokojů s výhledem na hlubocký zámek. Ve 22 hodin už jsme leželi v postelích, unavení, ale spokojení a usínali s očekáváním dalšího dne, nabytého zážitky, legrací a spoustou nových aktivit.

Naše představy o společně strávených dnech se naplnily do puntíku. Navštívili jsme zoo, Budějce (rozuměj České Budějovice), zahráli jsme si minigolf při západu slunce s umělým osvětlením, prohlédli jsme si zámeckou kuchyni, jeli jsme lodí přes zdymadlo, zvládli orientační běh v zámeckém parku, vyzkoušeli jsme si obratnost v lanáčku a řádili na nafukovacích skákacích bublinách.

v pondělí 30. května jsme se vrátili do Prahy s pocitem, že bychom si takovou švp klidně ještě o pár dní prodloužili.

Už se těšíme na tu příští!                                                                                                                                                                                   Třída 6. A + PH