Vánoce v Keni

Nadcházející vánoční svátky jsou příležitostí se zamyslet, jak asi nejoblíbenější dny v roce slaví na různých místech světa. Všichni nežijí v takových poměrech, jako my v České republice. O tom, jak probíhají vánoční svátky v Keni, by nám mohla povědět něco Mercy, kterou finančně podporujeme ve vzdělávání mimo jiné prostřednictvím sběrové soutěže druhotných surovin.

Vánoce v Keni mají převážně britský charakter, což je dáno její koloniální minulostí. Jsou spojené hlavně s návštěvou kostela. Dárky naděluje Father Christmas v noci z 24. na 25. prosince, významnou událostí je oběd na Boží hod, má obvykle formu odpolední hostiny, kdy se obvykle sejde celá rodina. Dárky dostávají jenom děti, ale hodně záleží na majetkových poměrech rodiny. Rozbalují se většinou v následujících dnech, kdy vánoční oslavy pokračují. Slaví se většinou venku při různých sousedských setkáních.

Tomáš Hromádka