Velká vánoční soutěž o nejlepší bramborový salát 7.B

V prosinci je čas trénovat i ve škole přípravu pokrmů na vánoční stůl. Ve středu se v kuchyňce peklo vinné cukroví, párečky se kroutily v listovém těstíčku a vzniklo 8 různých bramborových salátů podle rodinných receptur – některý s cibulí, jiný bez, jeden s majonézou, další s jogurtem, někde hrášek byl, jinde chyběl, okurčička se zelenala v každé misce, v některém jablíčko, v jiném gothaj… jen brambory byly překvapivě všude. Soutěž o nejlepší salát nemohla neproběhnout. A výsledky?

V 1. kole soutěže (hodnotilo 10 dětí) zvítězily vzorky č. 5 (Viki), 3 (Bebe) a 1 (Kačka).

Ve 2. kole soutěže (hodnotilo 10 učitelů a 1 profesionál – vedoucí školní jídelny p. Kincl) potvrdily vítězství vzorky 5 (Viki) a 3 (Bebe), které svedly rovnocenný boj. O 3. místo se dělí bramborový salát s číslem 1, 2, 4, 6, 7 a 8.  Každý salát někomu chutnal. Ten jediný správný recept na salát stejně jako recept na správného učitele, který bude „chutnat“ všem, prostě neexistuje. M