Výsledky místního kola 53. ročníku Dějepisné olympiády

Letošní téma Dějepisné olympiády (talentové soutěže) Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko) – Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa přilákalo 30. listopadu 2023 18 zájemců z 8. a 9. ročníku. Soutěžili nejen ve svých znalostech daného období ale tentokrát ve stylu moderní výuky dějepisu i v dovednostech – např. analýze historického textu, práci s historickými prameny, či zpracování získaných informací. Úspěšnými řešiteli se přitom stalo 10 soutěžících, kteří měli více než 60% úspěšnost. Absolutním vítězem místního kola se stal Jakub Langer z 8.A a automaticky tak postupuje do obvodního kola, které se bude konat v lednu DDM Praha 5. Dalšími nominovanými jsou Jakub Rippl (9.A) a Anežka Veselá (9.B). Gratulujeme!