Výtvarná výchova „ve službách“ chuchelské  knihovny

knihovna-zed004Během měsíce května chodí žáci 6.A s paní učitelkou Mgr. Lenkou Němcovou malovat stěny do naší chuchelské knihovny. Tento skvělý projekt mohl vzniknout jak díky požadavku paní knihovnice Michaely Skeříkové, která školu oslovila a poprosila, jestli by si žáci mohli vymalovat veřejné prostory vedoucí ke knihovně, tak díky vstřícnému jednání chuchelského úřadu, který prostory nechal vymalovat a financoval barvy a štětce pro žáky.

Každou středu tedy žáci chodí do knihovny a během hodin výtvarné výchovy malují na stěny dětské motivy. Jedná se o srozumitelné pohádkové postavičky z knížek paní Oldřišky Ciprové Kam chodí spát Usínáček, Copak snídá ponožkovník a Kde se vzala duha. Žáci pracují ve skupinách, volí si barvy pod vedením paní učitelky a nakonec své nástěnné výtvory osignují obtiskem ruky a uměleckými podpisy. Atmosféra vládne úžasná a reakce veřejnosti na tento počin jsou velmi pozitivní. Tak nám držte palce, ať se nám to povede.

Mgr. Lenka Němcová

Další fotografie najdete v příloze článku.