Za Krakonošem na Novopacké boudě (1. den)

Před Novopackou boudou, v pozadí východní část Krkonoš

Třídy VII. B a VIII. A se společně vydaly na školu v přírodě do Krkonoš. Po příjezdu k Erlebachově boudě nad Špindlerovým Mlýnem jsme museli jít 2,5 km pěšky první zónou Krkonošského národního parku k Novopacké boudě, kde máme ubytování. Nikdo však nereptal, protože bagáž nám byla odvezena, mohli jsme tak vychutnávat doušky čerstvého horského vzduchu, kterým zvolna poletovaly sněhové vločky. Ubytování bylo dílem okamžiku,  frankfurtská polévka a svíčková s knedlíkem vynikající, odpoledne vysvitlo sluníčko, co víc si přát?  (Fotogalerie v pokračování článku.)

Nadepsali jsme si tradiční cestovní deníky, do kterých budeme sbírat razítka z horských bud a informace o průběhu naší cesty a se zájmem se účastnili programu s pracovnicí Krkonošského národního parku. Povídání o fauně Krkonoš bylo natolik zajímavé, že jsme vydrželi skoro hodinu a půl poslouchat a diskutovat. Před večeří jsme se ještě vydali  kolem Petrovy boudy (již stojí, ale zatím není v provozu) po zasněžené modré turistické značce na vyhlídku na Ptačí kameny (1310 m.n.m.). Buchtičky se šódó byly fajn, stejně jako večerní program se seznamovacími hrami. Zítra nás čeká celodenní výlet na Luční boudu.