Závěrečné práce aneb Když se dá deváťákům prostor

Červnovým vyvrcholením školního roku jsou pro deváťáky (samozřejmě ještě před závěrečnou akademií) prezentace závěrečných prací.

Ač to vůbec nebylo jednoduché, zhostili se tohoto úkolu skvěle.  Burza, rybaření, psí sporty, balet, Hana Podolská, Lil Peep, plasty v oceánech, bezpilotní letouny, včely, cukrářství,  Tenerife, poruchy přijmu potravy, ferraty, golf,  skolióza…,   to vše (a mnoho dalších) jsou témata, o kterých deváťáci zasvěceně povídali ve středu a ve čtvrtek 5. a 6. června.

Prezentace tentokrát neprobíhaly  v jejich domovských třídách, ale kvůli teplotním rekordům v té nejzápadnější třídě chuchelské školy, kterou je 7.A. Porozumění, obava, strach, zájem, nervozita, fandění, nejistota, zvědavost, zklamání i vítězství a pocit zadostiučinění – to  vše jsou emoce, kterých byla 7.A plná. Fandili spolužáci, zvědavě vše sledovali osmáci, na které závěrečné práce čekají příští rok, drželi palce konzultanti, modlily se osobně obě třídní učitelky, spokojeně se usmívala paní ředitelka i hosté, kteří zasedli v porotě, a rodiče, kteří přišli své děti podpořit.

Vše proběhlo v poklidu a atmosféře vzájemného porozumění a spolupráce. Není nikdo, komu by se prezentace nepodvedla. Není nikdo, kdo by si z prezentací neodnesl alespoň jediný poznatek. M

 

Témata závěrečných prací

9B

Psí sporty
Ferraty
Tenerife
Ukrajina – svátky a tradice
Cukry v potravinách
Návykové látky
Rybaření
Historie a vývoj baletu
Parkour
Posilování
Hana Podolská
České hrady a zámky
B-Boying
Burza
Atletika
Golf
Aston Martin
Skolióza
Cestování

 

9A

FC Liverpool

Včely

Bezpilotní letouny

Dancehall

Afroamerické hnutí za občanská práva

Plasty v oceánech

Cukrářství

Lil´Peep

Boston Bruins

Vývoj motorismu

Marvel

Anabolické steroidy

Poruchy příjmu potravy

Airsoft

Graffiti

Rozdíly života mezi Evropou a Asií

Rock opera Praha

Impresionismus