Zoo Praha v březnu

V březnu už svítí sluníčko, rodí se mláďata, ale na někoho je ještě moc velká zima, aby se vypravil do zoo, takže tam nejsou všichni, a proto je všechno vidět bez fronty. A Spolek rodičů chuchelské školy zajistil permanentky. Tři třídy – 6.B, 8.A a 9.B – se v pátek 8. března rozhodly všech těchto skutečností využít.

A žádná třída nelitovala: sluníčko krásně hřálo, netopýři v indonéském pavilonu poletovali nad hlavami, malý makak si nabíral listem vodu, dikobrazí mládě se choulilo k mámě, tuleni se předváděli. A návštěvníci z Chuchle procházeli zoologickou zahradou, hledali si zvíře, které by adoptovali, a zjišťovali o něm dostupné informace. V pracovních listech se objevovala nejrůznější zvířata. Deváťáci by si adoptovali tygra, kočku rybářskou, lamu, tapíra čabrakového, plameňáka a tanuchu. Osmáci zase medojeda, ledního medvěda, lachtana, bizona, plameňáka a leguána. V 6.B byl zájem o pandu a vlka. Proti gustu žádný dišputát. Uvidíme, jestli k adopci dojde i ve skutečnosti nebo to skončí jen vyplněným adoptivním listem. Ať to dopadne tak či tak, v zoo se všem líbilo.                                                                              Ivana Motýlová, Lenka Kočišová a Pavla Obadalová