Das FilmFest

Do Prahy opět zavítala přehlídka nejlepších německých a německy mluvených filmů. Das Filmfest, „svátek filmu“, jsme si užili s osmáky a deváťáky skutečně „z očí do očí“ – takový byl totiž název našeho filmu („Auf Augenhöhe“).

Při téměř soukromé projekci v malém sále kině Lucerna jsme sledovali snímek, který vyhrál mnoho ocenění pro rodinné filmy a vznikl i díky podpoře německé iniciativy za nová témata filmů pro mládež. Před filmem proběhla podrobná příprava – film sice měl české titulky, ale naším úkolem bylo se důkladně jazykově připravit. Také proto, že po shlédnutí filmu jsme vytvářeli komiks, který popisoval celý příběh malého kluka z dětského domova. Ale zbytek si už přečtěte v němčině:

Michi wohnt in einem Kinderheim. Er findet einen Brief von seinem Vater. Er moechte ihn kennenlernen. Er geht auf die Adresse, die in dem Brief war. Sein Papa ist aber nicht so, wie er sich vorstellt. Er ist naemlich kleinwuechsig. Michi mag es nicht. Die Kinder lachen ihn aus. Er moechte einen normalen Vater haben. Langsam findet Michi seinen Vater cool und er mag ihn.

Autorkou německé části je Andy Šimková, děkuji za spolupráci!