Den dětí v mateřské škole

V pátek 1. června slavily svůj svátek všechny děti. Naši šesťáci připravili (stejně jako každý rok) program pro děti z Mateřské školy ve Velké Chuchli. Třídy 6. A a 6. B vyrazily se svými třídními učitelkami do školky, aby strávily dopoledne plné her a soutěží.

6. A si připravila své disciplíny na spodním hřišti, kde se věnovala starším dětem. 6. B se postarala o ty nejmenší na horním hřišti v areálu školky. Protože bylo velké horko, v soutěžích nechyběla voda. Děti si mohly vyzkoušet stříkání z hasičské pumpy, strefovaly se vodními pistolemi do terče či házely vodní bomby na živý terč (Lukáš ze 6. A).

Na výtvarných stanovištích se kreslilo na obličej, na papír nebo vodou do písku. Fotbalisté zase ocenili stanoviště, kde si mohli střelit penaltu na bránu. Na atletickém stanovišti si děti mohly zkusit hod pěnovým oštěpem, skok do dálky i do výšky.

U lišky Bystroušky si děti potrénovaly hlavičky s pohybovým pexesem. Při hře „Co chybí?“ jsme zjistili, že předškoláci se skvěle orientují ve školních pomůckách. Dětem udělaly radost i takové disciplíny, jako je přetahování lanem či skákání v pytlích.

Na závěr nechybělo ani moře nafouknutých balónku. Společný čas jsme si báječně užili.

Pak už přišlo loučení ……..

Třídy 6. A a 6. B