6. A v Hluboké nad Vltavou

V týdnu od 7. – 11. května strávila 6. A svou školu v přírodě v malebném prostředí Hluboké nad Vltavou. Cesta autobusem do Českých Budějovic se společností REGIOJET byla rychlá a příjemná. Odtud jsme se za slabou půlhodinku přesunuli do Hluboké nad Vltavou.

Byli jsme ubytováni ve sportovním areálu v podzámčí. První den jsme si prohlédli celé městečko, abychom věděli, kde se budeme v následujících dnech pohybovat. Protože areál nabízel opravdu skvělé vyžití, trávili jsme venku čas až do tmy – hráli jsme fotbal, basketbal, stolní tenis, cvičili na workoutovém hřišti, dobývali dřevěný hrad, který byl uprostřed areálu. Asi nejvíc jsme si ale zamilovali obří skákací bublinu, na které se naše parkurová třída opravdu vyřádila.

První večer za námi přijel taťka našeho spolužáka, pan Macháček. V jurtě nám promítl svou prezentaci a film, který natočil při závodě, kdy ujel na kole 4 400 Km z Kanady do Mexika. Vyprávěl nám o svých zážitcích a nám se chvílemi tajil dech.

V úterý jsme se vydali do hlubocké zámecké kuchyně. Byli jsme překvapeni, jak skvěle byl chod kuchyně zajištěn a jak byla vybavena. Odpoledne jsme navštívili Pivovar Hluboká, kde jsme se seznámili s postupem vaření piva. Ochutnali jsme jednotlivé ingredience, ze kterých se pivo vaří, a zájemci (s písemným souhlasem rodičů) i výsledek celého procesu – jedenáctistupňové pivo Melichar.

Ve středu dopoledne byl na programu orientační běh dvojic v areálu zámeckého parku. S mapou jsme si poradili lehce, nikdo se neztratil. Odpoledne jsme navštívili Zoo Hluboká s programem o hmyzu. Nebylo to jen o povídání, ale také o plnění úkolů. Strčit ruku pro papírek s indicií do sklenice s červy, larvami nebo s cvrčky nebylo tak jednoduché. Zpátky jsme jeli vyhlídkovým vláčkem, abychom si pošetřili síly na večerní bowling.

Ve čtvrtek jsme vyjeli lodí po Vltavě do Českých Budějovic. Prohlédli jsme si historické centrum, vylezli na Černou věž a zbyl i čas na nakupování. Po návratu jsme na zahradě rodičů naší paní učitelky opékali buřty, soutěžili v lukostřelbě a ti nejotužilejší se vykoupali v bazénu. Cestou zpět jsme měli v plánu piknik u nasvíceného hlubockého zámku. Paní učitelka říkala: „To musíte vidět.“ Počasí nám náš plán trochu zhatilo. Přívalový déšť zkrátil náš piknik na minimum. Když jsme bosi a promočeni na kost probíhali kolem nasvíceného zámku, byla to docela legrace.  Ale viděli jsme to!!!

Páteční dopoledne jsme strávili v areálu. Rozhodli jsme se zdolat překážky v lanovém parku, někdo se rozhodl pro minigolf. Naposledy jsme si ještě zaskákali na bublině a po obědě jsme se vydali na cestu zpět do Budějovic a dále do Prahy.

Naši školu v přírodě jsme si báječně užili a se zážitky, na které budeme vzpomínat, jsme se unaveni vrátili domů.

Už se těšíme na příští rok.

Třída 6. A + Patricie, Hedvika a Hanka

Na zahradě u rodičů

Zámecká zahrada

Prohlídka zámku

Pivovar Hluboká

Bublina

Cesta do zoo

Pohled od zoo na Hlubokou

To jsme my

Přístaviště České Budějovice – naše loď

Lannova třída – České Budějovice

Lanový park