Den dětí ve školce

detsky_den_1_6_2016_004Na Den dětí si naši šesťáci připravili program pro děti z chuchelské školky a strávili dopoledne plné zábavy a her. Všichni zúčastnění organizátoři se zhostili svých rolí výborně a zaslouží si pochvalu.

Takto celou akci zhodnotil Eda Lošťák ze 6.A:

Ve středu jsme po první hodině vyrazili do školky. Asi 30 minut jsme si připravovali stanoviště, potom začalo zahájení. Já, Jirka a dalších šest lidí jsme byli průvodci. Každý z průvodců dostal skupinku po sedmi, osmi nebo devíti dětech, já měl mix Šnečků a Motýlků. Spolu jsme procházeli osm stanovišť. Bylo tam skákání v pytli, hod na cíl, prolézání tunelem, opičí dráha, chození s míčkem na lžíci, klouzačka s trefováním míče, házení na cíl, kop na branku a dráha poslepu. Moje skupinka byla moc šikovná, zvládli jsme všech osm stanovišť. Den se školkáčky mě moc bavil a myslím, že si to neužily jen malé děti, ale i my. Někteří nejmenší se báli, ale nakonec to všechno zvládli. Potom jsme si skoro všichni nechali něco nakreslit na obličej, já jsem vypadal jako Marfuša. Většina dětí chtěla být spidermanem nebo princeznou, ale byli tam nakonec i piráti, motýlci a spousta dalších. Moc mě to bavilo a těším se, až některým z nich budu příští rok dělat patrona.

Matyáš Faust z 6. B:

Dne 1. června se slaví Den dětí. Naše třída se společně s 6. A vypravila do Mateřské školky Velká Chuchle, abychom se svými budoucími patrončaty oslavili dětský den.  Měli jsme pro děti připraveno několik aktivit. Mezi nimi bylo například malování na obličej, opičí dráha, hod na cíl a jiné obratnostní disciplíny. Některým dětem to šlo velmi dobře, ale některé se styděly nebo se dokonce bály. Na nás pak bylo, abychom jim pomohli strach překonat.

Docela jsme si to užili, ale bylo to náročné. Na závěr jsme všichni dostali sladkou odměnu. Myslím si, že celá akce se povedla a dětem se líbila.