Helpíkův pohár a Matematické putování 2018

Naše žákyně a žáci nereprezentují školu pouze ve sportovních závodech, ale zúčastňují se i jiných typů soutěží. V měsíci květnu výběr dětí z pátých tříd zastupoval školu hned ve dvou soutěžích – Helpíkův pohár a Matematické putování.

Krajské kolo Helpíka proběhlo formou branného závodu o délce 2 kilometry v nedalekých Černošicích. Naše dvě posádky čekalo celkem pět zdravotnických úkolů, které neprověřovaly pouze teorii, ale i praxi. Pro děti byl během celého dopoledne připraven bohatý doprovodný program záchranných složek. Takže jsme například nakoukli pod kapotu záchranného auta, anebo jsme si vyzkoušeli hasičkou výstroj. Přestože naše posádky nepostoupily do celostátního kola, den jsme si moc užili a naučili se mnoho nového.

Ke konci měsíce se čtyři největší fanoušci matematiky zúčastnili Matematického putování, což je dopolední soutěž, kterou připravují a pořádají studenti Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Už jen samotné místo konání soutěže – tedy půda naší nejstarší univerzity – vzbuzovala v dětech zvědavost. Úkoly, které děti plnily, stejně jako celý systém soutěžení byl natolik zábavný, že dopoledne uteklo velmi rychle. Naši žáci dostali od poroty Čestné uznání a také balík s cenami, kde největší radost udělaly sladkosti.

Účast v soutěžích představuje pro děti vždy příjemné zpestření výuky a získaných znalostí. Přejeme budoucím páťákům, ať tradici účasti udrží a užijí si ji stejně jako my.

Mgr. Zuzana Minářová