Kouzelníci v Chuchli

„Animace je kouzlo.“ To jsme se dozvěděli v loňském školním roce, kdy jsme se sedmáky vydali do Sladovny v Písku, abychom pronikli do tajů animace. Výstupem z workshopu byly dva krátké filmy, kterými se děti prezentovaly na stránkách školy vloni v červnu.

Letos se nám díky štědrému sponzorskému daru a práci dobrovolníků ????podařilo proměnit starý kabinet fyziky v animační místnost. V průběhu 2. pololetí se snažilo do tajů animace proniknout 10 dětí z 8. A a 7 dětí z 8. B. pod vedení paní učitelky Patricie Boškové.

V programu Stop Motion jsme vyzkoušeli 2D i 3D animaci. V závěru pololetí jsme začali animovat v Procreate. Filmy vznikaly podle zájmů nás dětí, některým z nás se podařilo zapojit animaci do projektů v jiných výukových předmětech.

Animátoři z 8. A, 8. B a Patricie