Lyžařský kurz v Krkonoších

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz žáků osmých tříd, doplněný žáky z 6.A, se letos konal na přelomu února a března ve ski areálu Aldrov ve Vítkovicích. Žáky doprovázely profesionální instruktorky lyžování a snowboardingu z řad pedagogického sboru.

LVK v celé své parádě

Děti během týdne pilovaly různé techniky lyžování nebo snowboardingu na sjezdovce, užívaly si čerstvě napadaného sněhu, horského vzduchu a sluníčka. Dokonalá poloha chaty Elišky, která se nachází přímo na svahu, nám poskytovala nejen zázemí, ale i výtečnou kuchyni, což jsme při našich sportovních výkonech opravdu ocenili.

Kromě odpočinku jsme se na chatě věnovali i soutěžím, zinscenovali jsme několik tradičních českých pohádek, absolvovali jsme zeměpisný kvíz a přednášku dlouholetého člena horské služby. Při konjunkci Venuše a Jupitera jsme se vydali na noční lyžování a na závěr jsme změřili síly ve slalomu.

Atmosféra na kurzu byla naprosto jedinečná, zpátky jsme si dovezli hory společných zážitků.

Ilon Miková

 

Žlutí bludišťáci

Oranžoví popeláři

Červení papoušci

Zelení trpaslíci

Modré zběsilé želvy

Závěrečný karneval