Osmičky a devítka na Festivalu vědy a Veletrhu řemesel

Začátek školního roku byl v osmém a devátém ročníku spojen s účastí na dvou akcích – Festivalu vědy v Dejvicích (6. září) a Veletrhu řemesel na Ovocném trhu (8. září) v rámci přípravy na volbu budoucího povolání. Na Festivalu vědy se děti mohly seznámit nejen s aktivitami mnoha institucí v oblasti přírodních věd, vyzkoušet různé fyzikální, či chemické pokusy, ale také byla příležitost nahlédnout do zákulisí aktivit záchranné služby či městské policie. Bonbónkem na dortu pak byla návštěva Národní technické knihovny – nejmodernější knihovny v České republice. V rámci Veletrhu řemesel si zase vyzkoušely různá řemesla a seznámily s nabídkou výučních oborů. Níže přinášíme fotogalerii (autor fotografií Martin Císařovský, VIII. B) a názory některých žáků VIII. A třídy.

Na festivalu mě zaujalo to že jsme si mohli nabrat bubliny do ruky a oni nám je potom zapálili. Dále jsme tam mohli nasbírat osm razítek za které jsme si mohli potom vybrat nějakou odměnu.

Petr Pospíchal

Na festivalu vědy se mi líbilo, byla to zábava  hlavně ty pokusy. Jednou sem se lekl, protože tam pořád něco hrozně bouchalo, ale byla to vodíková raketa a hodně velká. Potom my vyhládlo tak sem si dal toasty, u jednoho stánku dávali balónky s héliem a to pak byla sranda. Zjistil jsem že 3D tiskárna, kterou chci, se dá koupit docela levně.

Karel Charvát

V jednom stánku nám zapálili ruce. Potom jsme v jednom stánku dostali kartičky, na kartičky jsme pak sbírali razítka. Razítka jsme dostávali na stáncích ČVUT. Bylo jich celkem 8. Když jsme je nasbírali, tak jsme si mohli vybrat nějakou cenu, já si vybral sluchátka. Po festivalu jsme ještě šli do knihovny. Knihovna byla fakt OBROVSKÁ.

Jiří Humhal

Byla tam i soutěž pro malé děti. 3D tiskárna tiskla z roztaveného plastu, který se vyráběl z roztavených pet lahví.

Pavel Friml

Nejdříve jsme šli k samoparkujícímu autu BMW. Já s Fandou jsme se projeli. Pan řidič k tomu měl poměrně zajímavý výklad. Když držíš tlačítko „parkování,“ tak auto začne parkovat.
Jan Šafář