Poetické (nikoli politické) setkání

Čtvrtek 13. byl sice hektický, ale rozhodně poetický. Nesl se totiž ve znamení 18. ročníku Poetického setkání, recitační soutěže, která se v chuchelské škole uskutečnila už po osmnácté. Bára a Oliver, naši noví (a skvělí) moderátoři z šestých tříd, připomněli, že 18 let je synonymem pro plnoletost a to že je třeba oslavit. A oslavovali jsme 90 minutami ticha plného  poezie.

Rozhodování poroty nebylo jednoduché.  Ale protože, v ní zasedala Eliška Jančíková, poezii milující paní ředitelka, Lenka Felix, starostlivá paní starostka, a předsedkyně poroty Anita Baselová, krásná a zkušená moderátorka Seznam Zpráv, kouřový signál se po 20minutovém hlasování objevil a toto jsou výsledky.

Do pražského kola postupují: Alex Bayer (3.B), Anežka Riedlbauchová (2.A), Viktorie Lepišová (3.A), Sofie Prýcová (5.A), Eliška Behenská (5.B),  Oliver Král (6.B), Eliška Riedlbauchová (6.B), Agáta Bayerová (8.A) a Evelína Fialová (8.B)

Ocenění získali: Radek Straka (2.A), Kuba Beneš (3.B), Adam Legner (4-A), Agáta Kněžíková (5.B), Jindřich Horáček (6.A), Tomáš Opatrný (6.A) , Adéla Šťastná (7.B), Nelinka Aronová (8.B) a Adéla Huřtáková (9.A)

Všichni ostatní byli: skvělí a najdete je v seznamu recitátorů  (Červánkovou barvou na nebesky modré jsou zapsáni vítězové, sluníčkově žlutou ocenění a černé na bílém ti, kteří krásně recitovali.)

Jak přiblížit výkony a atmosféru Poetického setkání? Zkusím to didakticky: i kdybyste vůbec neslyšeli básně a texty, které našich 30 recitátorů báječně básnicky ztvárnilo, mohli jste vidět na tvářích přítomných rodičů, učitelů či spolužáků úsměv, údiv, něhu, smutek, pochopení či souznění. A překvapení, že je to poezie. A opravdu byla. Opravdu to bylo velmi poetické setkání.        M