Pozvánka na oslavu 100. narozenin naší republiky


Tři dny před památným 28. říjnem, kdy uplyne 100 let od založení 1. československé republiky, vyvrcholí ve čtvrtek 25. října 2018 oslavy tohoto významného výročí i v ZŠ Charlotty Masarykové. V 10. 15 hodin se bude konat vzpomínkové shromáždění žáků, učitelů, hostů a dalších zájemců před pamětními deskami obětem první světové války, jež jsou umístěné na hlavní budově školy. Dopoledne proběhne hravý a naučný program, který pro naše nejmenší žáky nachystali jejich starší spolužáci. Odpoledne od 14:30 do 17 hodin  bude škola otevřená i pro rodiče a všechny, kteří se o aktivity chuchelské školy zajímají. V celé historické budově školy, která byla postavena za první republiky, budou žáci prezentovat své dílčí projekty, které vytvořili v rámci celoškolního projektu Osmičková lavina. Žáci devátých tříd připravují  akční překvapení v podobě Osmičkové bojovky. Ti, kteří ji úspěšně zvládnou, získají trikoloru na klopu. V přízemí školy bude otevřena i stylová prvorepubliková kavárna. Těšíme se na vás, že nás přijdete navštívit, popovídat si, zavzpomínat a dát si kávu i Masarykovy řezy.