Sedmáci a jejich „Kniha“

 

3.října vyrazila VII.A a VII.B do pražské ZOO. V rámci češtinářského projektu „Kniha“ nás tam čekal nabitý program, včetně výroby ručního papíru. Do Troji je cesta dlouhá a tak nám budíky zvonily malinko dřív než obvykle, už v půl osmé jsme se sešli před školou. O hodinu a půl později jsme byli na místě. Naše kroky vedly nejdříve za slony a do papírny, kde jsme si vyzkoušeli výrobou papíru z jejich trusu. Výrobě samozřejmě předcházelo seznámení s tím, jak na to. Kdo zrovna nevyráběl, měřil si rychlost se zvířaty a hrál na schovávanou … Když byla práce hotová, rozdělili jsme se na skupinky, s pracovními listy se rozprchli po ZOO a horlivě hledali odpovědi na otázky. Ve tři čtvrtě na jednu jsme se (ač neradi) museli se zvířaty rozloučit a odjet zpět do Chuchle. Myslím si, že se nám vše vydařilo a s naším papírem bychom klidně mohli konkurovat odborníkům na Srí Lance.

Magdaléna Bicanová, 7.B