Šesťáci v Zoo Praha

Ve čtvrtek 17. června vyrazila 6. A i 6. B do pražské zoo. Známky už byly uzavřeny, zoo otevřená, tak proč se nepodívat, co nového v Troji. 

Nechodili jsme po zoo bezcílně, objednali jsme si průvodkyni a putovali rovnou Za velikány zvířecí říše. Víme proto, jak se jmenují oba lední medvědi i proč byl nanuk pojmenován Polárka (podle první lední medvědkyně v Zoo Praha). Překvapilo nás, jak dlouho spí žirafy (20 minut denně) a proč mají fialový jazyk. Hroch se k nám otočil zády, když se mluvilo o jeho zuřivém teritoriálním chování – neměl na to žaludek (a to má o jeden víc než člověk a o dva méně než kráva). Hodinové putování jsme zakončili u slonů. Unavení jako sloni, ale spokojení. Tak ještě krátký rozchod…, pizzu nebo panini a něco na památku… a domů.

                                                                                                                                                                                     Ivana Motýlová , Ada Hrstková, 6.A a 6.B