Tento čtvrtek byl vlastně knižní čtvrtek. A je hezké, že to byl březnový čtvrtek, protože březen je tradičně měsíc knihy. A naši páťáci se první březnový čtvrtek vydali do chuchelské knihovny. Tam už na ně čekala paní knihovnice spolu s dalšími 5 zkušenými čtenářkami, které si s dětmi chtěly povídat o knížkách svého dětství. 5. B jim zase na oplátku vyprávěla o knížkách, které rádi čtou oni. M

Nám se líbilo, jak na nás všichni byli hodní a jak nás poslouchali. (Johanka a Vanessa)
Ukázalo se, že nejoblíbenějším spisovatelem pro děti z 5. B už není Jules Verne jako kdysi, ale David Walliam,s a že nejoblíbenější knížkou jeho Babička drsňačka. (Honza)
Líbilo se mi vyprávění o knížkách z jejich dětství – Heidi, děvčátko z hor, verneovky, mayovky a foglarovky, Kája Mařík, Děti z Bullerbynu, Lovci mamutů… (Nela)
Dostala jsem nápad na knížky, které bych si mohla přečíst. (Lucka)
Uvědomila jsem si, jaké máme štěstí, že si můžeme přečíst knížku, jakou chceme. (Ella)
Líbilo se mi, že jsme si hodně povídali o knížkách, a hlavně o těch našich. (Áňa)
Já jsem mluvil o své oblíbené knížce, a to je Dogman. (Váša)
V knihovně panovala skvělá atmosféra, protože všichni přítomní čtou rádi a hodně a rádi si o knížkách povídají. (Ivanka)
