Setkání patronů a patrončat

Ve středu dopoledne, probíhalo v areálu školy Charlotty Masarykové setkání patronů a patrončat. Nejdříve, si prvňáci (patrončata) vybrali svého šesťáka (patrona).

Patroni jim na oplátku dali knihu s věnováním a vyrobenou postavičku. Dále byly vnitřní aktivity. První aktivita byla od Agátky Fialové, která ukázala své hudební nástroje, bubínky, rumba koule a spoustu dalších. Dále následovalo představení od Amálky Vala, Marie Preclíkové a Verči Sedláčkové. Jednalo se o “Cup song”. Každá z dívek měla kelímek, se kterými dohromady nacvičily choreografii. Následně Cup song Amálka učila malé patrončata. Po těchto dvou aktivitách jsme se vydali ven, kde na nás čekali venkovní aktivity, florbal, fotbal a skákání se psem. U florbalu si patrončata zkusili nájezdy a jeden zápas v týmech, pod vedením zkušeného florbalisty Filipa Cvejna. Po té si mohli vyzkoušet jaké to je, skákat se psem přes překážky. Skákání nám dokonale ukázala Kristýnka Lazárková. Nakonec si patrončata mohli vyzkoušet fotbal pod vedením Matyáše Mužátka. Bohužel u posledních aktivit začalo pršet, šli jsme všichni zpět do třídy. Ve třídě každé patronče řeklo co se mu líbilo na dnešním dopoledni nejvíce. Za odměnu každé patronče dostalo balíček bonbonů. Setkání bylo skvělé, patroni i patrončata si to moc užili.

Text: Kuba a Verča