Škola, ale v přírodě

6.B si to nejteplejší a nejbouřlivější počasí minulého týdne užila na škole v přírodě. Stačilo se přesunout o 180 km jižněji z levého vltavského břehu pravý a obsadit 5 chatiček ve Sporthotelu Barborka v Hluboké nad Vltavou.

Strávili jsme tam 5 dní a nelitovali: užili jsme si vynikající kuchyni, venkovní bazén, který jsme obsadili hned po budíčku a pro jistotu ještě naposledy před večerkou, i malý, ale funkční sportovní areál, kde jsme hráli přehazku, vracečku nebo vybiku.

Kdo chtěl, vyzkoušel si, jak střílet z luku nebo hrát minigolf či ping-pong. Ti nejodvážnější prověřili své pavoučí schopnosti v lanovém parku.

To vše a návdavkem velmi vstřícné chování personálu a především mladých majitelů objektu manželů Smetanových udělalo z Barborky ideální základnu pro 21 šesťáků a 2 paní učitelky. Odtud jsme vyráželi na výlety do okolí: na zámek, do pivovaru, lodí do vorařského muzea v Purkarci a zpět pěšky přes Karlův hrádek krásnou stezkou kolem Vltavy.

Navštívili jsme i hlubockou zoo na březích Munického rybníka, která je sice malá, ale o to malebnější, a užili si plnými doušky pět dní školy v jihočeské přírodě. Komáři, klíšťata, hromy ani blesky nám pobyt v Hluboké nezkazili.

Ivana Motýlová, Lenka Kočišová a 6.B