Žáci druhého stupně navštívili mobilní planetárium…

a přitom ani neopustili brány školního areálu. 8. ledna navštívilo naši školu (již podruhé) mobilní planetárium. Na stěny kupolovitého stanu, který stál uprostřed tělocvičny, byl pro žáky promítán pořad „Klimatické změny – jaká budoucnost nás čeká?“ jehož smyslem bylo žákům předat informaci, že budoucnost naší planety záleží na chování dnešní generace a jak řekl francouzský ochránce přírody a výzkumník moří a oceánů Jacques-Yves Cousteau: „Budoucí generace nám neodpustí, že jsme zničili jejich poslední šanci na přežití. “ Po promítání následovala diskuze s odborníkem a shrnutí informací. Pořad byl v naší škole promítán v návaznosti na klimatickou konferenci v Paříži, která se konala v závěru minulého roku.

T. Hromádka

mobil_plan

Mobilní planetárium