Zahájení olympijských her

Dnes jsme s asistencí starořeckých bohů zahájili školní olympijské hry. Všechny třídy se představily v úvodním ceremoniálu a daly najevo svou odhodlanost zvítězit v tomto klání.

Můj velký obdiv patří zejména 2. A, která si coby zemi, kterou bude prezentovat, vylosovala Čínu. Její představitelé zvládli skvěle pozdrav v čínštině, s čímž by asi měli problém i mnozí starší žáci naší školy.

Sportovní zápolení jsme zahájili soutěžemi pro první kategorii, ve které závodila pouze jedna země: Řecko. Řeckem byli žáci z první třídy, kteří se zdatně poprali se vším, co jsme pro ně připravili. Doufáme, že se i zbytek her odehraje v pořádku a bez potíží, jak zdravotních, tak i v hodnocení disciplín…

Radek Neumann IX. třída

Ostatní státy měly individuální program, žáci 6. – 8. ročníku se zúčastnili turnaje ve vybíjené a vyslechli si velmi zajímavé povídání absolventky naší školy Anny Luxové o paralympiádě v Riu de Janeiru a sportování zdravotně postižených sportovců.

Tomáš Hromádka