Pietní akt ke Dni vítězství

5. května si každoročně připomínáme významný den –  Květnové povstání českého lidu. A protože tento den byl posledním pracovním dnem před státním svátkem – Dnem vítězství (8. května), sešli jsme se o velké přestávce před školou ke krátkému pietnímu aktu u desek padlých. Zde v krátkém projevu hovořil Mgr. Tomáš Hromádka o propojení prvního odboje (za I. světové války) s druhým (za II. světové války) a o událostech v květnu 1945 v Chuchli a okolí. Po zaznění české hymny v podání Mgr. Dany Martin a Zdeňky Pozůstalové zavěsili představitelé městské části Praha – Velká Chuchle v čele se starostou Stanislavem Freslem a za přítomnosti zástupce ČSOL V. Kratochvíla k deskám pamětní kytici. Následně za doprovodu žáků IX. třídy položili pamětní kytici i u pomníku obětem odboje a revoluce na náměstí Chuchelských bojovníků.