Žákyně a žáci Klubu mladých diváků vás zvou do divadla!

Dne 22.5.2017 jsme byli svědky opravdu úžasného vystoupení Divadla na Vinohradech. Hra nese název Pygmalion autora Bernarda Shawa, který se nechal inspirovat příběhem o bájném sochaři Pygmalionovi, jenž se zamiloval do sochy a chtěl jí dát život. Ale v této moderní verzi Pygmaliona zastoupí londýnský profesor Henry Higgins, který studuje fonetiku anglického jazyka.

Jednoho dne profesor Higgins potká na náměstí chudou květinářku Elizabeth (Lízu) Doolittlovou, která mluví velice hovorově až nespisovně. Profesor Higgins se vsadí se svým přítelem plukovníkem Pickeringem o to, že Lízu naučí mluvit spisovným jazykem. Ale to, jak to vše dopadne, byste si měli už sami zjistit návštěvou tohoto představení. Mé vlastní dojmy z celého představení jsou velice dobré. Závěr je dosti překvapivý a určitě doporučuji na toto představení zajít.

Vanesa Kumpoštová

VIII. třída