Závod v přespolním běhu – o pohár DDM Praha 5

V úterý 27. září se na radotínském biotopu konal první závod v poháru DDM Prahy 5. Šlo o závod v přespolním běhu, kterého se zúčastnili vybraní žáci druhého stupně v doprovodu paní učitelky Kočišové.

Naše škola závodila ve dvou nejstarších kategoriích na tratích od 1500 metrů do 3  kilometrů.  V každé kategorii závodilo maximálně pětičlenné družstvo, přičemž do výsledného umístění školy se počítal výsledek čtyř nejlepších běžců.

Protože jsme v kategorii chlapců 6. -7. ročníku měli družstvo pouze tříčlenné, musela je doplnit Saša Šerá, která tak běžela o půl kilometru delší trasu. Při závodu bylo nutné taktizovat, protože na startu bylo v některých kategoriích až 40 závodníků. Většinou jsme se sice umístili v první polovině, nicméně celkový bodový zisk nám pro lepší celkové umístění nestačil. Všem běžcům patří uznání za pěkné výkony.

Radek Neumann, IX. třída