Zde byl naposledy spatřen Jára da Cimrman

hejnice3013.jpgI dnešní den přinesl pro osmáky na škole v přírodě řadu zážitků. Počasí nám přálo, chvíli sice hrozil déšť, ale spadlo jen pár kapek, takže pláštěnky jsme jenom zkušebně vytáhli z batohů. Jak už jsme psali v minulé zprávě, dopoledne bylo ve znamení odpočinku po náročném výletu. Poslechli jsme si dva referáty o jizerskohorských vrcholech a Hejnici, doplnili cestovní deníčky a zbytek dopoledne prožili poznáváním bližšího okolí penzionu ve formě hry. Nechybělo ani získávání razítek do deníčků, které pokračovalo po obědě (kuřecí vývar, sekaná-svíčková s knedlíkem) cestou do lázní Libverda. V Hejnicích jsme si prohlédli barokní kostel Navštívení Panny Marie, který je významným poutním místem. Chvilku zamyšlení jsme strávili v podzemí kostela, kde se nachází rodinná hrobka rodu Clam-Gallasů. Radost jsme si udělali v nedaleké cukrárně.

hejnice3035.jpgDo lázní Libverda je to z Hejnic coby kamenem dohodil, a tak za chvilku jsme obdivovali empírovou architekturu lázeňského místa a ochutnali zdejší kyselku. Závěrečným místem dnešního sedmikilometrového putování bylo známé výletní místo spojené s obřím sudem, ke kterému jsme vystoupali po více než 330 schodech (údaje o počtu schodů se mezi účastníky rozcházejí). Po večeři (Francouzské brambory) jsme odpočívali při osobním volnu, večerní program jsme tentokrát prožili opékáním špekáčků a kopanou na hřišti. A co zítra? Hurá na Frýdlant!

Jak s tím vším souvisí Jára Cimrman? Podívejte se na fotografie v příloze článku.